Haber

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret ederek 12. Uluslararası İzmit Pişmaniye Müzik ve Dans Festivali kapsamında verilen “Altın Pişmaniye Başarı Ödülü”nü takdim etti.

İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen “12. Uluslararası İzmit Pismaniye Müzik ve Dans Festivali” kapsamında bu yıl ilk kez verilen Altın Rejim Ödülleri sahiplerini buldu.

Toplumsal fayda odaklı proje, uygulama ve başarılı uygulayıcıları desteklemek amacıyla hayata geçirilen Altın Pişmanlık Ödülleri’nin ilk yılında 37 farklı kategoride ödüller verildi. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de “Altın Pişmanlık Başarı Ödülü”ne layık görüldü.

Önceden planladığı programı nedeniyle törene katılamayan Büyükerşen’e ödülünü takdim etmek üzere Eskişehir’e gelen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Başkan Büyükerşen’i makamında ziyaret etti.

Büyükerşen ayrıca ödül ve nazik ziyaretinden dolayı kendisine teşekkür ederek, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Önder Hürriyet’i tebrik etti. Daha sonra Başkan Hürriyet, Altın Pişmanlık Ödülü, İzmit Tarihinin Renkli Kabartmaları ve Doç. Dr. Büyükerşen’e Tuna Şare Ağtürk’ün yazdığı ve İzmit Belediyesi tarafından Türkçeye çevrilen Kayıp Roma Başkenti Nicomedia’nın Renkli Rölyefleri kitabını ve İZGİM emekçi kadınlarının hediyelerini hediye etti. Büyükerşen, Hürriyet’e Atatürk’ün portresini de sundu.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyaret, çekilen fotoğrafla tamamlandı.

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

savsat-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu